fordcmaxclub
<DIV align=left><DIV id=Layer1 style="BORDER-RIGHT: #000000
1px;BORDER-TOP: black 1px; Z-INDEX: 1; LEFT: 1px;BORDER-LEFT: black
1px; WIDTH: 1300px; BORDER-BOTTOM: black 1px;POSITION: absolute; TOP:
0px; HEIGHT: 5200px; BACKGROUND-COLOR: black;layer-background-color:
blackf"><br><center>
<font color=white size="7"><br> </font><b><font color=#FF0000 size="7">HACKED </font>
<font color=#FFFFFF size="7">BY</font><font color=#FF0000 size="7"> :</font></b><p>
</p>
<p><font size="7" color="#FF0000"><b>| bl4ck_sh4d0w | SikuruZ | </b></font></p>
<p><font size="7" color="#FF0000"><b>| </b></font><b>
</b></p>
<p> </p>
<font SIZE="2">
</font>
<p><b><font size="7" color="#FF0000">PATCH YOUR </font>
<font size="7" color="#FFFFFF">FORUM !!!!!</font></b></p>
</center></div>
fordcmaxclub
<DIV align=left><DIV id=Layer1 style="BORDER-RIGHT: #000000
1px;BORDER-TOP: black 1px; Z-INDEX: 1; LEFT: 1px;BORDER-LEFT: black
1px; WIDTH: 1300px; BORDER-BOTTOM: black 1px;POSITION: absolute; TOP:
0px; HEIGHT: 5200px; BACKGROUND-COLOR: black;layer-background-color:
blackf"><br><center>
<font color=white size="7"><br> </font><b><font color=#FF0000 size="7">HACKED </font>
<font color=#FFFFFF size="7">BY</font><font color=#FF0000 size="7"> :</font></b><p>
</p>
<p><font size="7" color="#FF0000"><b>| bl4ck_sh4d0w | SikuruZ | </b></font></p>
<p><font size="7" color="#FF0000"><b>| </b></font><b>
</b></p>
<p> </p>
<font SIZE="2">
</font>
<p><b><font size="7" color="#FF0000">PATCH YOUR </font>
<font size="7" color="#FFFFFF">FORUM !!!!!</font></b></p>
</center></div>
fordcmaxclub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
fordcmaxclub

ford focus c-max hakkında bildiklerimiz bilmediklerimiz

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap
arkadaşlar forum fazla ilgi görmediğinden kapatmak zorunda kaldım http://www.fordclubtr.com sitesinde istediğinizi bulabilirsiniz. herkese kolay gelsin. .

Üst torpido kapağı

5 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
ayvalıkonur

ayvalıkonur

Tesekkur edildi : 54

Üst torpido kapağı - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Üst torpido kapağı   Üst torpido kapağı - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Nis. 04, 2010 9:17 pm

Konunun ilk mesajı :

tekrar merhaba herkese, yeni aldığım arabamda c max 1.6 tcd 2005 model. benden önceki sahibi nasıl becerdi bilmiyorum : ön sağ üst torpido kapağı yamuk duruyor, yani tam kapalı durmuyor, ne yapabilirim acaba, düzeltile bilir mi? yada enisi ne kadardır? gerçi araştırıyorum ama bulamadım...

YazarMesaj
MAHLER

MAHLER

Tesekkur edildi : 12

MesajKonu: Geri: Üst torpido kapağı   Üst torpido kapağı - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Haz. 08, 2010 5:11 pm

Merhabalar,

aynı problem bendede var çok araştırdım tek parça olarak bulamadım ne yazık ki:( bu zamana kadar benim tamircinin aklına gelmemiş adanaya gazmeye gittiğimde tamirci bende fön makinası var onunla hallederim dedi gözlerim ışıldadı ama herkes yapamaz dedi bakalım göreceğiz nasıl olacak:)
MAHLER

MAHLER

MesajKonu: Geri: Üst torpido kapağı   Üst torpido kapağı - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Haz. 08, 2010 5:15 pm

ayrıca kapı seslerinde sıkıntı var ise 2 ayda bir ses giderici kullanabilirsiniz.(ama sizde daha etkili bir düşünce varsa nolur yazın)bagajdaki ufak sesi gideremedim bagaj amortisörüne baktıracağım.
Lokman
Admin
Admin

Erkek Tesekkur edildi : 1

MesajKonu: Geri: Üst torpido kapağı   Üst torpido kapağı - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Haz. 08, 2010 6:55 pm

Mahler öncelikle hoşgeldiniz Wink

kapak sorununa fön makinası olmuyor benim denemelerim boş çıktı Smile eğer sizinki olursa sonucu paylaşırsanız seviniriz.

kapı sesleri için vazelin öneren var,wurht öneren var, bende şimdilik bir sorun yok. bagajdaki sesin nerden geldiğini tespit ettinizmi?
MAHLER

MAHLER

MesajKonu: Geri: Üst torpido kapağı   Üst torpido kapağı - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 8:03 am

Merhaba,

Hoşbulduk Razz

Fön makinasını kendi tamircimde denedim sonuç %20 başarılı,ama esas bana söyleyen tamirciye deneteceğim.o zaman sonuçları paylaşırım.bagajdaki ses ile daha ilgilenemedim.(gacır-gucur bozuk yollarda ses yapıyor.)bagaj amartisörüne rastladım ona bir baktıracağım biz araştırmazsak tamirci hiç uğraşmıyor.Ses giderici ile ilgili arexons veya D-4(yanlış hatırlıyor olabilirim)sesi kesti.2 ayda bir uygulayacağım.C-max 2005 den bu yana kullanıyorum kullanımı görünümü çok rahat ama bu sesler ve anlamsız üst torpido kapağı hiç yakışmıyor confused
Tolga
Admin
Admin
Tolga

Erkek Tesekkur edildi : 649

MesajKonu: Geri: Üst torpido kapağı   Üst torpido kapağı - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 3:07 pm

söylediklerinize aynen katılıyorum. bugün çıkmacıda üst kapak sordum 200 tl fiyat verdi ucuz olsaydı yedeğe alacaktım. arexons bunu kullandım ses için iyi geldi diyebilirim.
https://fordcmaxclub.forum.st
Tolga
Admin
Admin
Tolga

MesajKonu: Geri: Üst torpido kapağı   Üst torpido kapağı - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Haz. 15, 2010 10:02 pm

yahu ne kapakmış 1 haftadır aynı şekilde tutuyorum dün çıkardım gayet iyiydi, bugün sabah baktım yine yamulmaya başlamış. Smile
MAHLER

MAHLER

MesajKonu: Geri: Üst torpido kapağı   Üst torpido kapağı - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 9:53 am

Tekrar merhaba,

Üst torpido kapağı deneme sonucu(fön makinası ile)başarısız diyebilirim.Bir tarafı düzeldi diğer tarafı yamuk olarak durmakta(daha çirkin oldu diyebilirim.) drunken

Araban var derdin var aslında,her sene klima gazı,fren balata,lastik,vergi,kasko derken bizden çok yiyor,aldığım parayı altına yatırsaydım 3 tane C-max alırdım heraldi Razz

Cam motoruda bu aralar sesli galiba yağlaması gerekecek.Ancak camları çok yavaş kaldırıyor birde ses üstüne eklenince beni kilitliyor. jocolor

Turbo motorda şahane ama bazen uzun yolda 140 km hızla giderken aniden hız kesince araba bayılıyor.2 dk istop edip devam ettiğim zaman aynen turboya devam afro
Tolga
Admin
Admin
Tolga

MesajKonu: Geri: Üst torpido kapağı   Üst torpido kapağı - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 11:11 am

üst torpido kapak için bir önceki sayfada resimli eklediğim mesajdaki gibi yap 1 hafta bu şekilde kullan eskisine nazaran çok daha iyi.
MAHLER klima gazı kaçıyor demekki, baktırmak lazım benim öyle sorun yok.diğerlerine katılıyorum Smile
cam motorunu yağlamak zor değil aslında zor olan cam krikolarının olduğu kısımlar yoksa döşemeyi sökünce 3 somunu var sökünce cam motoru elde Wink
Turboda hiç sıkıntım olmadı, 2000 devirde turbo devreye giriyor.
MAHLER

MAHLER

MesajKonu: Geri: Üst torpido kapağı   Üst torpido kapağı - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 2:58 pm

Klima gazı senede demiştim 2 sene oldu pardon o yüzden normaldir hele mersin gibi sıcak bir memlekette Smile

resimli anlatımınıza bakacağım çok teşekkürler cheers

turboda problem yok o zaman hemen devreye girer demişlerdi Rolling Eyes

Esenlikler dilerim.
Tolga
Admin
Admin
Tolga

MesajKonu: Geri: Üst torpido kapağı   Üst torpido kapağı - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Haz. 17, 2010 11:14 am

MAHLER evet bence normal. 2000 devirde arabanın nasıl atağa kalktığını hissediyorsun Wink
MAHLER

MAHLER

MesajKonu: Geri: Üst torpido kapağı   Üst torpido kapağı - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Ağus. 19, 2010 1:30 pm

Uzun zaman sonra tekrar merhaba,

Üst torpido kapağını fön makinası ile hallettirdim.Üst torpido kapağını olması gereken şekilde iki taraftan sıkıştırıp fönle düzelttiler 1 gün sürdü ama şu an kapak düzleşti.Sadece sıkıştırmadan kaynaklı hafif pürüzler var ama yamuk olmasından iyidir. Razz

Bu problemim çözüldükten sonra 2005 model C-MAX lerin (çok rahatsız etmesede ben rahatsız olduğum için) Rolling Eyes plastik sesi nasıl giderilebilir diye sorabilirmiyim?

Biraz araştırma yaptım Arexons slikon sprey ve Würth iyi markalar diye buldum ama bunlarda geçici çözüm galiba.Bagajdanda aynı şekilde özellikle bozuk yolda gacır gucur ses geliyor bunun sebebide aynı olabilir mi?

Çok teşekkürler ilginize Smile

Üst torpido kapağı
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2